Jak dobrać najlepszy sprzęt AGD do zabudowy w kuchni?

Dobrać niezawodny sprzęt agd do zabudowy to czasami nie lada trud. Ważne jest dokładne poznanie własnych potrzeb i możliwości. Ważne jest bowiem aby sprzęt agd do zabudowy był zakupem przemyślanym, żeby służył Ci latami.
Sprzęt AGD
W dzisiejszych czasach okap to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia kuchni, podobnie jak chłodziarka czy piekarnik. Przede wszystkim musi być nie tylko dobrze zainstalowany, ale również dobrany. Na rynku jest mnóstwo ofert producentów krajowych jak również zagranicznych. Urządzenia takie jak okapy wykonane są z przeróżnych tworzyw, dostępne w różnych barwach i kształtach.

Okap może spełniać funkcję pochłaniacza lub wyciągu. Jako pochłaniacz nie jest podłączony do kanału wentylacyjnego, pracuje wtedy w systemie zamkniętym. Wówczas zasysane powietrze przechodzi przez system filtrów , które zatrzymują tłuszcze i substancje zapachowe, po czym już czyste powietrze wydmuchiwane jest z powrotem do kuchni. Może również pracować jako wyciąg. Jest wtedy podłączony do kanału wentylacyjnego. Trzeba tutaj zaznaczyć, że aby okap spełniał swoją funkcję, powinniśmy do pomieszczenia dostarczyć wystarczającą ilość świeżego powietrza. Czasami wystarczy otworzenie okna czy drzwi.

Zobacz również

Co trzeba poczynić, żeby zakup mebli uczyniło kuchnię funkcjonalną?

projekt kuchni
Pora jesienno-zimowa nie nastraja dobrymi myślami dużej ilości obywateli naszego kraju. Mówi się, że jest to okres wywołujący depresję. Toteż psychologowie zachęcają do systematycznych spacerów, a kreatorzy mody do zakupu nowych ubrań. Może jednak warto również zadbać o własne cztery kąty? Przecież to właśnie w domostwie spędza się sporą ilość czasu. Mieszkanie musi być dostosowane do potrzeb domownika. Powinno być w podobny sposób użyteczne, ale również powinno spełniać walory estetyczne. Dzięki jego upiększaniu będzie możliwe o wiele lepsze poradzenie sobie ze stanami depresyjnymi.


Podsumowując każdy okap, może pracować równie dobrze jako pochłaniacz lub jako wyciąg. Jak będzie zainstalowany, zależy to od Twoich własnych potrzeb i technicznych możliwości. Decyzja o wyborze nowej lodówki do zabudowy powinna być dobrze przemyślana.

Lodówka to sprzęt jaki ma nam służyć latami a więc decyzja o wyborze konkretnego modelu lodówki nie może być przypadkowa. Na początku należy sobie odpowiedzieć na kilka podstawowych pytań. Główne z nich to jak wiele osób będzie używało lodówki oraz ile masz miejsca w kuchni na nowy sprzęt. Ważny jest również tryb życia jaki użytkownicy prowadzą. Przede wszystkim czy jadają w domu czy częściej poza domem. Nie ma potrzeby kupować dużej chłodziarko-zamrażarki do małego aneksu kuchennego, którego używają tylko dwie osoby. Aczkolwiek dla kilkuosobowej rodziny maleńka lodówka bez zamrażalnika to zdecydowanie za mało.

Najważniejsze rzeczy na które powinno się zwrócić uwagę przy wyborze lodówki to: pojemność, funkcja oddzielnych agregatów, klasa energetyczna, funkcja non frost, automatyczne odszranianie i automatyczne rozmrażanie, klasa oraz zdolność zamrażania, zewnętrzny panel sterujący, wymiarylodówki i inne funkcje dodatkowe.

Jeżeli nie gustujesz w widoku sterty brudnych naczyń a ręczne zmywanie jest dla Ciebie czasochłonną udręką i przy tym zależy Ci na mniejszym zużyciu wody i energii, zakup zmywarki do zabudowy to słuszna decyzja.

Dobra zmywarka to nie są zmarnowane pieniądze, lecz wręcz przeciwnie - spora oszczędność energii, wody, a głównie naszego czasu. Zmywarka jest dobrą inwestycją pieniędzy, które zwrócą się bardzo szybko w postaci zmniejszonych rachunków za wodę i prąd. Znacznie mniejsze zużycie wody niż w trakcie ręcznego zmywania, a co za tym idzie mniejsze zużycie prądu. Nie wspominając już o oszczędności czasu, który można przeznaczyć na dużo bardziej przyjemne zajęcia niż zmywanie naczyń w kuchni.

Produkty takie jak kuchenka do zabudowy oraz płyta kuchenna są coraz częściej kupowane. kuchenki elektryczne do zabudowy można stosować w domach czy mieszkaniach, gdzie nie ma instalacji gazowej. Zyskują one swych zwolenników także dzięki różnorodnym funkcjom, jakie mają w wyposażeniu, a również dlatego, że są bardziej estetyczne i łatwiejsze w utrzymywaniu czystości niż kuchnie gazowe. Uważa się, że koszty przy używaniu kuchni elektrycznej są większe niż rachunki w przypadku kuchni gazowej. Jest tak rzeczywiście, jednak, jeśli wybierze się odpowiednie urządzenie i przestrzega się zasad jego użytkowania, różnica ta staje się prawie niezauważalna.

Elektryczny piekarnik daje o wiele więcej możliwości jak piekarnik gazowy. Producenci wyposażają piekarniki w wiele funkcji, na które trzeba zwrócić uwagę podczas zakupu kuchni. Funkcje piekarników elektrycznych to: grzałka dolna, grzałka górna. Obecność grzałki dolnej i górnej to funkcja pozwalająca na najbardziej tradycyjny sposób pieczenia. Piekarnik nagrzewa się zarówno z dołu, jak i z góry, pozwalając na równomierne pieczenie chleba, ciast czy innych potraw. Ważną funkcją jest termoobieg tzn. równomierna cyrkulacja gorącego powietrza. Piekarnik może służyć jako opiekacz, grill. Ma wtedy możliwość opiekania czy grillowania potraw takich jak ryby, mięso czy kiełbaski. Idealnie sprawdza się także podczas robienia tostów i zapiekanek, czy w fazie końcowej pieczenia przykładowo pizzy. Opiekacz można ustawiać razem z grzałką górnąprzyspieszy to wtedy pieczenie. Przy kupnie kuchni elektrycznej należy zwrócić uwagę także na bezpieczeństwo. Praktycznie każdy model ma podwójną lub potrójną szybę w drzwiczkach, sprawia to, że ich zewnętrzna strona nie nagrzewa się zbytnio. W sklepie internetowym znajdziesz również urządzenia ze specjalną blokada przed dziećmi która uniemożliwia otwarcie drzwiczek. Może to być w formie specjalnej dźwigni lub odpowiedni sposób usytuowania rączki.

Minimalizm w kuchni
Przy wyborze wśród produktów takich jak płyty indukcyjne czy płyty gazowe mamy szereg możliwości. Czeka nas kolejne podjęcie ważnej decyzji.

W kuchniach gazowo – elektrycznych płyta jest głównie tradycyjną płytą gazową, tak więc posiada jej wszystkie cechy. W przypadku płyt mieszanych gdzie jeden lub dwa palniki są zamienione na pola elektryczne, które mogą być ceramiczne lub żeliwne. Jest to dosyć praktyczne rozwiązanie. Pozwala to na gotowanie zarówno na gazie jak również na płycie elektrycznej i zapobiega problemom z przygotowaniem posiłku, jeśli jedno ze źródeł zasilania zostanie odcięte, np. podczas awarii.

Płyty elektryczne są zazwyczaj płytami ceramicznymi, niezwykle rzadko zdarzają się płyty żeliwne, które powoli wychodzą już z użycia w kuchniach. Gotując na płytach ceramicznych należy pamiętać o podstawowych zasadach, a mianowicie dobrać zawsze rozmiar naczynia do wielkości palnikai także używać naczyń z płaskim dnem. Można również wyłączać pole do grzania chwilę przed zakończeniem gotowania - utrzyma ono wtedy i tak swą wysoką temperaturę. Stosowanie się do danych wskazówek pozwoli na bardziej oszczędne korzystanie kuchni.

Wejdź jeszcze na Sklepie http://north.pl/
05/06/15, 00:00